Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Őrségi Minóra kúriája Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Őrségi Minóra kúriája

2 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Szer. Május 20, 2009 9:10 pm

Őrségi Minóra kúriája 71984710


Az új otthonom a város legszélén, az előkelő és igen festői külvárosban található. A tágas ház egy jókora birtok közepén áll, melyet ős öreg faóriások vigyázón ölelnek körbe. Hatalmas parkon keresztül egy kikövezett út vezet a gyönyörűen megmunkált vaskaputól a kúria díszesen faragott bejáratáig. Az út egyik oldalán park van, aminek a végén egy tó található, az út másik felén egy hatalmas sövény fut végig, mely labirintusként van kialakítva. A növényútvesztő közepén egy csodálatos rózsalugas várja a természetben gyönyörködni vágyókat. A lugas körül, fapadok állnak és az egész közepén egy aprólékosan megmunkált márvány szökőkút csörgedezik. A vidám és színpompás kert tökéletes harmóniában van kúria hűvös és távolságtartó kinézetével.
A ház háromszintes, és minden szobában az antik stílus képviselteti magát és a fa a domináns mindenhol.
Ha valaki belép, egy tágas csarnokban találja magát. Kissé előrébb menve, balra egy jókora nappali fogadja a látogatókat. A nappali ízléses, nem túl hivalkodó bútorokkal van berendezve és egy zongora is pihen az egyik hatalmas ablak előtt. A nappaliból lehet átmenni a kúria gazdagon ellátott könyvárába, ahol rengetek kötet várja a tudásra szomjazókat. A csarnokból balra fordulva egy hatalmas étkező pillantható meg, melyet egy csodásan felújított öreg kandalló tesz hangulatossá. Az étkezőből nyílik egy modern, de mégis hagyományőrző konyha. A tűzhelyek és különböző robotgépek mellett egy kemence is megtalálható itt. A csarnok végén a bejárattal szemben van a dolgozószoba, egy tágas, minden igényt kielégítő fürdőhelyiség. Van pár kisebb hálószoba a földszinten, -ez a személyzeté- és egy bortároló helyiség (ahol 70% vér és csak 20% bor és 10% egyéb ital található) a konyha hűtőkamrája mellett.
Egy szépen faragott lépcső vezet fel a második szintre a társalgóhoz. Innen a játékterembe lehet menni, ahol egy biliárd- és egy kártyázásra alkalmas asztal van, meg egy darts tábla. Fent található még négy nagy hálószoba, mindegyikhez külön fürdő.
A harmadik szint a könyvtárszobából, egy titkos ajtón keresztül közelíthető meg. Ez egy hatalmas föld alatti szoba. A helyiségben gyönyörű gyertyatartók állnak, meg egy jókora asztal egy kényelmes fotellel. A falakon ütött-kopott képek és különböző fegyverek lógnak. A terem egyik sarkában van egy félköríves fal, ami mögött egy igen különleges márvány és elefántcsont kád található. Az örökké napfénymentes szobának a közepén egy majdnem bezárt körfal áll, benne pedig a kúria úrnőjének fekhelye, amit egy vörös függöny takar el. A nyughellyel szemben egy jókora gardrób van beépítve, ami telis-tele van sok száz év divatos holmijaival.
Ebből a teremből egy titkos menekülőjárat, vagyis inkább labirintus vezet a garázshoz, a tó mögötti rengetegbe és a város felé vezető főúthoz…
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Szer. Május 20, 2009 9:28 pm

Lassan kezd az „életem” belerázódni az új kerékvágásba. Megérkezett Jean is, és nekiállt berendezni az új házban. A konyha megtelt élettel, tele lett a hűtő és a kamra, megjelentek a személyes dolgai itt-ott … Bár még nem tudom, mire kell neki három karton ásványvíz, és az a csomó konzerv, a csomag gyertyát pedig kifejezetten ellenzem, de egyenlőre még a fontosabb dolgok voltak napirenden, üzleti ügyek, levelezés, kocsi vásárlás, berendezkedés, s nem kérdeztem rá.
Most éppen sofőrként alkalmazom, mikor látogatóban igyekszem Minorához. Persze később alkalomadtán be fogok szerezni talán egy inast is, vagy egy sofőrt, vagy valami ilyen mindenest, Jean-nek elég lesz a titkári munka, és az egyetem.
Mikor megállunk Minora új otthona előtt, érdeklődve szemlélem meg. Tetszik, s én is valami hasonló stílusút keresek. Jó helyen van, s tekintélyt parancsoló, mégis kellemesen otthonos is.
- Nem tudom, mennyi ideig maradok. – szólok oda Jeannak, mielőtt kiszállnék.
- Semmi gond, uram, hoztam a tanulnivalót.
Nem azért mondtam ugyan, hogy véleményt mondjon, de szeretem benne, hogy mindig kihasználja az idejét. A felesleges szövegelésről majd leszokik idővel.
- Nagyszerű! Jó tanulást!
Igazán nagyon udvarias vagyok vele. Most, hogy a költözés lezajlott, s egy házban fogunk lakni, ideje lesz azért majd lépéseket tenni a feltétlen hűsége érdekében. De meg akarom várni a vizsgaidőszak végét. A költözés is éppen eléggé lefoglalta, nem kell még egyéb módon is felborítani az életét most. Az egyetem elvégzése fontos.
Megvárom,míg Jean kinyitja nekem az ajtót, s csak utána szállok ki. Mint mindig, most is elég konzervatívan öltözöm: sötétszürke öltöny, fehér ing, szürke nyakkendő, a fekete cipő ragyog. Hogy is mondják? „Mintha skatulyából húzták volna ki.”
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Csüt. Május 21, 2009 9:02 pm

-Az itala úrnőm!- mondja csodálattal átitatott hanggal James, miközben egy antik kis asztalra tett egy roppant értékesnek tűnő kelyhet, melyben sűrű, vörös színű nedű hullámzik.
-Köszönöm!- válaszol egyszínű, de bársonyos hangon a ház úrnője. Nem néz fel a vastag könyvéből a szolgálójára, de mikor az távozni akar, egy kecses, de igen gyors mozdulattal maradásra inti. James érdeklődve megáll és szürke szemeiben buzgó tettvágy csillog. A nő pár pillanatig lehunyt szemmel, némán ül, majd rejtélyes tekintettel a komornyikjára néz.
-Vendégünk lesz!- hangja higgadt, de a férfi rögtön észre veszi rajta, hogy a nő kissé izgatottabb lett. James azonnal a zsebéhez nyúl, ahol a szenteltvizes spray-t tartja. A nő tökéletes, alabástromfehér arcán, halvány mosoly jelenik meg az inasa reakciójától.
-Nyugalom!- inti le a tettre kész embert.- Ha a látomásom nem csal, "jó"/ezt a szót gúnyosan megnyomja/ szándékkal jön.- és a látomások sosem hazudnak, bár a körülményektől függően megváltozhatnak.
Az úrnő dologra inti a szolgálóját, mert még jó néhány holmi várja dobozokba csomagolva, hogy végre az új helyükre kerüljenek. Köztük a poharak, csészék és evőeszközök. A ház asszonya nem sürgette, -ezen számára felesleges dolgok kicsomagolását- de most, hogy halandók is megfordulhatnak majd nála -köztük Rudolf és családja- ideje ismét emberszerűen élnie.
Felállt a kényelmes fotelből és a jókora könyvespolchoz sétált, ami elfedte a szoba egész falát majd a helyére csúsztatta az öreg kötetet. Aztán egy nagy aranyozott antik állótükörhöz fordult és szemügyre vette magát. Már nagyon régóta nem lepődött meg azon, hogy a tükörből senki sem nézett vissza rá. Sem az arca, sem a keze nem látszódott a fényes üvegben. Csak a ruha, amit viselt, az lebegett a tükörképben pont ott, ahol ő állt. A nő végigsimított a kezeit a mélyvörös, ezüstvirágos ruha redőin, lejjebb húzta a vállán az anyagot, majd ruganyos léptekkel kiment a szobából.
James épp az étkezőben lévő kandallópárkányára tette fel az ezüst gyertyatartókat, mikor az úrnője mellette termett. A férfi bár tudta, hogy gazdája olyan gyors, hogy a fürge gepárdokat is könnyedén lehagyná, de a hirtelen megjelenéseitől mégis mindig megriadt. A nő mindig jót kuncogott szolgája képén, mikor megijesztette őt. "Emberek..." -szokta mondani gúnyolódva. De most kihagyta ezt a megjegyzést, helyette könnyedén elkapta a csillogó gyertyatartót, amit James ejtett le ijedtében.
-A vendéget a nappaliban fogadom!- közölte nemes egyszerűséggel, mikor visszaadta az inasának az értékes holmit.
-Igenis!- bólintott az őszülő férfi, de a nő már el is tűnt a szeme elől. James a helyére tette a pompás holmit, ekkor a kúriát bezengte a rekedt csengő hangja. Az inas szapora léptekkel átviharzott a csarnokon egyenesen a jókora bejárathoz. A faragott faajtó előtt megállt. Kifújta magát, közben egy berögződött mozdulattal megigazította a gallérját, majd kinyitotta az ajtót. A vastag bejáró megnyikordult, majd James meglátta a jövevényt.
-Mit parancsol?- nézett gyanakodva az idegenre az inas.- Kit jelenthetek be?
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Csüt. Május 21, 2009 9:17 pm

Még az autótól távolodva látom, ahogy Jean előveszi a jegyzeteit. Igen, hiába no, be van táblázva vizsgákkal, s közben az én költözés körül megszaporodott ügyeimet is intézi. Lassú, ráérős léptekkel haladok a bejárat felé, s figyelem a ház és a háziak reakcióit. Dominique-nál már rám állt volna x darab kamera, s megjelenik az a kis mitugrász … hogy is hívják? Nem jut eszembe a neve, de ez persze nem azt jelenti, hogy öregszem, csupán mostanában sok az új információ. Itt azobna nem tűnik fel senki, nem is nyitnak ajtót, mikor a küszöb elé érek, pedig jóindulatúan még meg is torpanok,s várok egy pár pillanatot, hátha. Végül csengetek.
Hallom az ajtó túloldaláról a közeledő lépteket, s mire James a kezét a kilincsre teszi, már a szagát is érzem. Az ajtó nyitásával együtt a lák további illatai szállingóznak ki: faszag, papírszag, s tisztítószerek szaga. Igazi költözéskori hangulat.
„-Mit parancsol?- nézett gyanakodva az idegenre az inas.- Kit jelenthetek be?”
Micsoda kellemes fogadtatás! A fickó éppen csak az orromra nem csapja az ajtót.
- Aimé La Forge. Nemrég küldtem egy vizitkártyát, amin bejelentkeztem. Nem érkezett meg? – nézek rá hűvös nyugalommal. – Amennyiben úrnőjének nem alkalmas az időpont, távozom. – folytatom továbbra is nyugodtan, de érződik egy kevés neheztelés a hangomban, amiért feltehetőleg ő valamit elkevert.
Pontosan tisztában vagyok vele, hogy Jean a jegyzetei felett az ajtót figyeli, s kíváncsi rá, hogy mért is jöttünk ide, s kihez, mi okból. Ha üzleti ügy lenne, akkor tudná, s ezt ő is tudja. De nem az, hisz nem szóltam róla neki semmit, csak átadtam a GPSt benne a célponttal. Neki furcsa lehet, hogy késő este, sötétedés után megyek látogatóba, s esetleg későig maradok. Nagyon ideje lenne már felvilágosítani, de talán tud várni a dolog még egy keveset. Három nap múlva úgyis visszautazik,s egy hétig távol lesz, megpróbálja letenni a vizsgái nagy részét. Ha sikerül, akkor fogom megterhelni a valósággal, s megitatni a véremmel.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Csüt. Május 21, 2009 10:58 pm

A ház úrnője a nappali egyik kényelmes fotelében foglalt helyet és ott várja a férfit. Éles érzékeinek hála, már az ajtó nyílásakor rögtön megérezte a férfi, a vámpír illatát. Azt is érezte, hogy inasa ellenszenvvel fogadta az idegent. De hát James már csak ilyen...- futott át a nő arcán egy halvány mosoly, mert tudta, hogy a férfi csak is az ő biztonságára gondolt. Minóra az antik bútorok között úgy fest, mint egy igazi hercegnő. Formás lábait keresztbe tette, hosszú szoknyája alól kivilant fehér bokája.
A csarnok felől léptek zaja töri meg a kúria csendjét és a kétszárnyas ajtóban megjelenik James. A nő rezzenéstelen arccal, nyugodtan ül, de mielőtt a lakáj megszólalhatna, hűvös hangon megszólal:
-James, miért nem kaptam meg azt a bizonyos vizitkártyát?
Az inas megborzong az úrnője hangja színe hallatán, de nem a félelem, hanem a szégyen miatt, hogy a gazdájának csalódást okozott.
-Röstellem, biztos elkeveredett...
A nő tudta, hogy James nem hazudik, így aztán nem csinált a dologból nagy ügyet.
-Többé ne forduljon elő!- hangja mézédes és bársonyos, de egyben szigorú is volt. A komornyik alázatosan meghajolt, majd hátrapillantott, jelezvén a férfinak, hogy bejöhet.
-Minóra úrnő... Aimé La Forge.- mutatta be a vendéget a ház nagyasszonyának.
A nő fürkésző tekintettel néz végig az idegenen. Sötétszürke öltöny, fehér ing, szürke nyakkendő, a fekete cipő. Egyszerű, konzervatív öltözék...- lepődik meg kissé a férfi stílusán, persze ez az arcán nem látszik. A vámpírok többsége szereti a kihívó, extravagáns holmikat, ezért is furcsállotta a ruházatát.
Könnyed, de nem fölényeskedő mozdulattal a vele szemközti fotelra mutatott, ezzel invitálta a férfit a helyfoglalásra. James továbbra is csak állt, látszott rajta, hogy nem szívesen hagyná magára az úrnőjét ezzel a bizonyos Aimé-vel.
-Egy italt?- kérdezi bársonyos hangon a vendégét a lány. Majd egy fejmozdulattal inasa tudtára adja, hogy elmehet, de közben egy pillanatra sem veszi le a tekintetét a jövevényről. Ahogy a szolgáló elhagyja a tágas helyiséget a nő lassan, és igen méltóságteljesen néz a férfira.
A nappaliszoba félhomályos világítást, csak még hangulatosabbá tették a jókora gyertyákat tartalmazó állványok, na meg a csak nemrég felkelő hold halványkék fénye, ami az ablak zsalui közt szökött be a szobába...
-Minek köszönhetem a látogatását La Forge úr ily korai órán?- kérdezte kissé gyanakodva a ház úrnője, de ez persze a hangszínén nemvolt érezhető.
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 22, 2009 9:56 am

Azért csak bebocsátást nyerek Minóra hajlékába, s nem leszek visszafordítva a küszöbről. Jean belemerülhet a tanulmányaiba. Követem az inast, aki rezignált sértődöttséggel ad nekem utat, de hamar vált a hangulata, amikor úrnője számon kéri rajta a hibáját. Persze látom én, hogy még minden a feje tetején áll, s talán pár nappal később is jöhettem volna, de nem voltak pontos információim, csak egy elejtett félmondat, s egy név. A név miatt vagyok itt.
- Jó estét, asszonyom! – köszönök, mikor belépek, s fejet hajtok, majd elfoglalom a mutatott helyet. – Igen, kérek. – szokás szerint nem utasítom vissza a kínálást, nem szeretem az ilyen apró ki mennyire bízik meg a másikban s mennyit mer ebből kimutatni játékokat. Alapvető, hogy mindannyian gyanakszunk, s ezen nehezen lépünk túl, ugyanakkor titkolni vagy leplezni próbáljuk, miközben pontosan tudjuk, hogy a másik is tudja.
- Elnézést kérek, talán kicsit túl hamar jöttem, valóban. – fordulok Minóra felé. – Még nem volt ideje berendezkedni sem. Pár napja hallottam, hogy ideköltözik. A neve alapján rögtön Magyarország jutott az eszembe. Magam is éltem ott, egy jó ideig. – hirtelen átváltok magyarra, amit ugyan francia akcentussal, de elég jól beszélek – s kellemes emlékeim vannak azokról az időkről. Azonban már jó ideje nem jártam arra, s a nyelvet sem volt alkalmam gyakorolni.
A magyar nyelv hangzása megtetszett, rögtön, amikor az országba érkeztem annak idején, a sok magánhangzó, az ő és ű betűk, a ritmus. A megtanulása kihívást jelentett, hisz egészen másképp rendeződik, mint a többi nyelv, s a szókincse is egyedi. A tudásom azóta lehet kicsit kopott, s semmiképp sem bővült az új, modern szavakkal, de egy kellemes társalgás lefolytatására untig elég.
Hátradőlök, s keresztbe vetem a lábam. Az öltözékem valóban konzervatív, s ezzel majdnem annyira kilógok a sorból, mintha mondjuk hippinek öltöznék, persze anélkül, hogy nevetségessé tenném magam. Nem fogok keménykalapot, s sétapálcát, meg kamáslit hordani, nem ragaszkodom a rizsporos parókához, csupán a visszafogott szolid eleganciához, ami mindenkor helyénvaló. Az egyetlen, amihez manapság ragaszkodom, az a magas nyakú ing, hogy eltakarja a stigmát, amit Blanche-tól „kaptam” emlékbe.
- Tudom, maga a nyelvgyakorlás még nem lenne elég indok, hogy ily hirtelen rátörjek Önre. – folytatom tovább nyugodtan, könnyedén társalogva, továbbra is magyarul, ha látom, hogy Minórának nincs ellenére. Elvégre a neve ellenére elképzelhető, hogy nem beszéli a nyelvet. – Van más okom is. – teszem még hozzá, de aztán elhallgatok, s nem fejtem ki azonnal. Hagyom, hogy a ház úrnője is szóhoz jusson, addig talán kicsit felcsigázom az érdeklődését.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Pént. Május 22, 2009 5:32 pm

-„Jó estét, asszonyom!”- köszön illedelmesen a férfi, mire a nő az „asszonyom” szóra magasra vonja a szemöldökét. Hát ilyen öreg lennék?- mosolyodik el magában, mert bár 250 éve vámpírként éli az öröklétet, de ő most is csak 25 évesnek érzi magát, és persze úgy is néz ki.
-Ha nincs ellenére, tegeződhetnénk…- mondja lágy hangon a nő. Aztán érdeklődve hallgatja a férfi mentegetőzését, amiért jól láthatóan pont akkor jött, amikor még nem fejeződött be a kicsomagolás a kúriában. Minórára jó benyomást gyakorolt a férfi az illedelmes és jól nevelt modorával. Szereti azokat, kik kezdeményeznek. A mai korban már nem divat ez, már a nők is ugyan olyan rámenősek és erőszakosak, na meg törekvőek, mint a férfiak! Így a vámpírnőnek újra kissé olyan érzése támad, mint amikor még ember volt.
-Örömmel hallgatnék magyar szavakat!- virul ki a nő sápadt arca, amikor a vendége számára oly kedves nyelven kezd el beszélni. Már oly rég óta hanyagolta e gyönyörű nyelvet és most itta a felé folyó minden egyes szót.
Idő közben visszatért James és egy nyikorgó zsúrkocsit tolt maga előtt. A fa kocsi felső részén két, ezüstszínű serleg áll, az aljában három ezüstösen csillogó díszes mintázatú hosszúkás kancsó volt. Az inas a vendég és a gazdája közé lépett, majd a férfire nézett.
-Van A/RhD+, A/RhD- és B/RhD- italunk. Vagy esetleg valami mást óhajt az úr?- kérdezte még mindig fürkésző tekintettel. Bár tudta jól, hogy a férfi vámpír, mert az úrnője mindig jelezte neki, hogy halandót vagy kárhozott lelket fogadnak. James bár mindig nagyon udvarias a vendégekkel, de azért roppant tartózkodó is. Minóra ezt nem bánta, így biztos lehet benne, hogy szolgálója nem kotyog ki senkinek semmit. Bár azért most egy pillanatra szigorú tekintettel nézett inasára, aki rögtön tudta hol a helye.
Aztán mikor a férfi azt mondta, hogy van más oka is, a nyelvgyakorláson kívül, hogy ide jött, ismét vámpír ösztönei törtek utat maguknak. A nő megmerevedett a fotelben, hirtelen olyan lett, mint egy tökéletes márványszobor csak a fekete szemeinek éles csillogása jelezték az éberségét.
-És mi lenne még az-az ok, ami miatt ide jöttél?- arca higgadt volt, szeme is nyugalmat tükrözött, de legbelül roppant kíváncsi volt a válaszra!
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 22, 2009 5:54 pm

Én még abban a korban „szocializálódtam”, amikor az udvariasság és megtiszteltetés teteje volt, ha egy nőt asszonyomnak szólítottak. Az „úrnőm” ebben az esetben félreérthető túlzás lenne, de látom Minóra a közvetlenebb érintkezés híve.
- Nos, akkor tegeződjünk! – bólintok, aminek magyarban még van is értelme, bár amikor én az országban éltem, még a házastársak is nagyrészt magázták egymást, s a gyermekek is a szüleiket, s csak a földesúr szólt a parasztnak úgy, hogy „hé, te!”. Erre figyelnem kell majd, s nem is vagyok gyakorlott a ragozásban ebben a formában.
- Köszönöm! – bólintok Jean felé, amikor betolja a tálcát, s elveszek egy kelyhet. Nem szokásom megkülönböztetni az italokat a vércsoport szerint, a vér az vér, amikor az utcán becserkészünk valakit, akkor sem tudjuk előre a vércsoportját.
Látom, valóban felkeltettem Minóra érdeklődését, s egyben gyanakvását is.
- Nos, a helyzet nagyon egyszerű. Te is újonnan érkeztél a városba, s én is. Ilyenkor az egyik legnagyobb érték az információ. Feltehetőleg az itteni Vértestvér közösség is olyan, mint a többi: pártok, arcvonalak, szövetségesek, és haragosok, s mi ebből még nem sokat tudunk. Minden bizonnyal megpróbálnak majd innen-onnan behálózni, s amíg nincs megfelelő információnk arról ki kicsoda, a terep meglehetősen ingoványos lehet. Arra gondoltam, összetarthatnánk, csupán az információ megosztás erejéig, ha neked is megfelel. – foglalom össze röviden a gondolataimat.
Aztán hagyom, hogy a javaslat a továbbiakban már magáért beszéljen, én belekortyolok a frissítőbe. Természetesen ez csak egy praktikus, és kézenfekvő ok volt arra, hogy újabb látogatással újabb Vértestvért ismerjek meg, s mérjek fel. Ha Minóra nemet mond, akkor sem jártam itt hiába. Egy-egy mozdulat, a megfogalmazás, a megjelenés sokat elárul bárkiről. Természetesen ez viszont is igaz, én is megmutatom magam, de hát nekem most erre van szükségem. Akármennyire fázok a gondolattól, ha letelepszem, el kell adnom magam, s szövetségeseket kell szereznem, ehhez pedig az kell, hogy értékesnek tekintsenek.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Pént. Május 22, 2009 6:54 pm

Minóra örült, hogy tegeződhetnek, nem szeretett magázódni. Mikor még élt, mindenkivel, még a családtagjaival is magázódnia kellett. Ez alól csak a testvérei voltak kivétel. Idővel ez megváltozott, nem csak a magyar, hanem a többi kultúrában is, így a nő, akivel csak tehette tegeződött.
Eközben James kiöntötte a bódító illatú és szagú éltető nedűt a két vámpírnak. A nő rögtön látta, hogy a férfi nem válogatós a vér terén. Igazából a lány sem volt az, de néha jó volt a hangulatához kiválasztani mit is fogyasztana. Ha már megtehetem…- gondolta, mikor a néha-néha üveges vért ivott. Persze a vadászatot semmi kép sem cserélte volna le a konzerv kajára, mert hát kell az a kis izgalom az amúgy néha elég unalmas öröklétbe.
Miközben belekortyol vérvörös italába a ház úrnője, jól szemügyre veszi Aimét. Tetszett neki a férfi szolid, de elegáns kinézete. Nagyon sokat elárult a viselőjéről. Minóra a választott ruha alapján úgy gondolta a férfi elég alkalmazkodó, nem kedveli annyira a feltűnést, szereti előbb kiismerni a környezetét aztán mindenkihez a megfelelő módon közelít. Vagy lehet csak azért ez jutott eszébe róla, mert ő maga pontosan ezt szokta tenni…?
Halvány mosoly jelenik meg az arcán mikor a férfi elmondta jövetele okát. Minóra pár pillanatig elgondolkodott a férfi alku ajánlatán. Mennyire is éri ez meg nekem..?- mérlegelt.
-Tökéletesen egyet értek veled!- bólintott végül, és szeme hamiskásan csillog.- Az információ nagyúr!- helyesel.
-De sajnos e roppant fontos dologból én igen csak szűkölködöm… Egyenlőre!- teszi hozzá komolyan, mert így is gondolta.- Két napja tartózkodom még csak Svájcban, még a város Hercegével sem találkoztam. Azt hiszem én jobban rá vagyok utalva a te tudásodra az itt élő Vértestvér közösségről.- mondja egyszerűen. Hangja nem követelőző és nem is könyörgő, a férfira bízza a döntést, hogy mit hajlandó megosztani vele.
Aztán mosolyogva még hozzátette:
-Hogy is mondják… Ha te megvakarod a hátam én is a tiéd!- ezzel egyértelműen célzott rá, hogy nincs ellenére a szövetség Aimé La Forge-al.
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 22, 2009 7:48 pm

Sejtettem, hogy az ajánlat ellenállhatatlan lesz. Egyrészt teljesen szabad, Minóra azt gondol bele, amit akar, azt mond el, amit akar. Másrészt már azzal, hogy én tudtam az ő érkezéséről, míg ő nem halott még rólam, már előrevetítettem, hogy én vagyok a tájékozottabb, jelenleg. Ez a helyzet persze változhat, s onnantól a szövetség nekem is megéri majd mindenképp, de akár már most is. Elvégre attól, hogy Minóra kevesebb információval rendelkezik, ez még nem determinálja, hogy arról a kevésről én mind tudok.
- Magam is csak egy hete érkeztem, s van, amiben hátrébb járok, mint Ön, az én lakom még nem készült el.
A hely megvan, a szerződés megkötve, de még folynak bizonyos átalakítások. Még azt nem döntöttem el, hogy aki azokat az átalakításokat végzi, azzal mi legyen a végén. Simán csak kitöröljem a memóriáját, amitől lehet, hogy hátralévő életében hibbantan vegetál, avagy legyek vele könyörületes, s tüntessem el végleg? Igaz, csupán egy „fényképelőhívásra alkalmas sötétkamrát” építtettem vele az alagsorba. A biztonsági rendszer felszerelése lesz még hátra, s ezzel megint csak gondban vagyok, a városban van ugyan két biztonsági szolgálat is, s mindkettőben van némi Vértestvér érdekeltség, ha jól vettem ki az elejtett pletykákból, de még nem tudom, melyikre bízzam magam. Ezen a téren még szaglászni kell.
- Nekem már volt szerencsém tiszteletemet tenni a hercegnél. – térek a tárgyra, ami Minórát talán a leginkább érdekli most. Tartok egy kis szünetet, hogy megint csak kicsit csigázzam a hallgatóságot, s ezt egy hosszú, kényelmes korttyal álcázom. – De nem tudok semmi különöset mondani. A herceg talpig úriember, s nagyon ügyelnek a közelében a formaságokra. De nem támasztott semmi nehézséget az itt tartózkodásommal szemben. Viszont ha Ön még nem kapta meg az engedélyt a letelepedésre, elég merész dolog rögtön házat venni, s berendezkedni. – pillantok körbe. Valóban, ez a tett lehet némi berzenkedést fog kiváltani. Minóra minden bizonnyal megkapná az engedélyt, hacsak nem követett el valami olyasmit, amiről én nem tudok, de a herceg talán szeretné ezt maga eldönteni, s nem fog örülni, hogy már kész tények elé állítják. Főleg, ha ennyire ad a formaságokra. Hmmm … lehet, hogy ez egy rövid szövetség lesz?
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Vas. Május 24, 2009 11:01 pm

Minóra látott valamit a férfiben, ami csak is a vámpírokra volt oly jellemző. Kortalan külsejük, fiatal kinézetük ellenére bölcsesség és hosszú évek tudása rejlik bennük. Az emberek olyan kiismerhetőek és törékenyek, míg a sötétség gyermekein sokkal nehezebb kiigazodni. Ezt a kihívást nagyon szerette, és élvezte is. És a férfi épp ilyen volt. Nyílt, de mégis valami misztikus titokzatosság lengte körbe az auráját. Ez a kimért és higgadt nőben nagy kíváncsiságot ébresztett a vámpírtársa iránt.
-Oh, én sem lennék ennyire "előre" ha a ház előző tulaja nem bukott volna a tőzsdén...- suhant át a nő arcán egy gúnyos, halvány mosoly.- Így mondhatni áron alul jutottam ehhez a csodás kúriához. Még berendeznem sem nagyon kellett, mintha csak nekem alkották volna.- folytatta ártatlan arccal.
Aztán Aimé mesélt egy keveset a Hercegről, amit a lány figyelmesen hallgatott. Figyelte a partnere minden egyes rezdülését és a reakcióiból megpróbált helytálló következtetéseket levonni. A férfi szavai részben megnyugtatták, de kicsit nyugtalanították is. Bár mindig volt "B" terve, és nem esett könnyen kétségbe, most mégsem örült volna, ha a város vezetője mégsem látja szívesen.
-Remélem nemsokára találkozhatom a Herceggel és pozitívan bírálja el a végleges letelepedésem kérelmét.- mondja higgadtan a vámpírnő. Elgondolkodva kortyolt bele a poharába. Gondolatai távol jártak, közben a szemeiben furcsa, titokzatos parázs szikrázott. Aztán pár pillanat múlva ismét belemélyesztette sötétbarna tekintetét a férfiébe és kíváncsi hangon más mederbe terelte az ismerkedésük folyamát.
-És ha megkérdezhetem, téged mi szél hozott erre a vidékre..?
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Vas. Május 24, 2009 11:17 pm

Minorán látom, ahogy szinte lubickol a társalgásunkban. Ő úgy tűnik a régi garnitúrához tartozik, néha az az érzésem páran az újabbak közül már nem érzik bizonyos élvezetek igazi ízét.
- A válság szele talán, vagy az öregségé? Nem is tudom … - felelem talányosan – Eddig ide-oda csapódtam, meghatározott megbízásokat vállaltam, meghatározott időtartammal és díjazással. Egy ideje már csak a saját szalonnámat sütögetem, saját üzleteimet bonyolítom. Valami fura ötlet folytán úgy vélem, ideje letelepedni, s üzletember lévén aligha találhatnék jobb helyet magamnak, mint Svájc. Hacsak nem akarok valami Karib-tengeri adóparadicsomba költözni, de az nekem túl napos. – eresztek meg egy kis tréfát, könnyedre véve a hangot. – Akkor már inkább a havas hegycsúcsok fennkölt méltósága! Azt kedvelem. Még holdfényben is olyan impozáns!
Kortyolok egy párat, s Minórát figyelem. Szóval a ház neki való, illik az egyéniségéhez. Ez eddig rendben is van, de neki is volt valami oka, hogy hazát váltott.
- S Te mért adtad költözésre a fejed? Feltételezem, elébb volt meg a költözés terve, s csak utána a ház … Persze az is lehet, hogy vettél egy házat potom pénzért, s mikor megláttad beleszerettél, s úgy gondoltad, „hopp, költözöm”, de kevéssé tartom valószínűnek. – folytatom tovább az évődést. Egy kis könnyed csevej, mely közben óvatos tapogatózás is másik felé, oly kellemes.
Tehát Minora ilyen, mint a ház. Kicsit régimódi, de korántsem avítt, jó minőségű anyagokból, míves munkával készült. Az én házam is ilyen lesz, mert, ha reményeim s önismeretem nem csal, én is ilyen vagyok.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Hétf. Május 25, 2009 10:43 am

A lány élvezte az önfeledt beszélgetést a vámpírtársával. Már oly régóta kell megjátszania, türtőztetnie magát a halandók előtt.
-"Hát mi értelme a különleges és természetfeletti képességének, ha nem élvezhetjük mert korlátok közé kell zárnunk?"- kérdezte sokszor Atyját, aki ilyenkor mindig azt mondta neki: "Gyermek, hidd el a láthatatlanság nagy előny!" Sokáig nem értette a teremtője tanácsát, majd idővel megérettek benne e szavak jelentései. Ma már örült, hogy megfogadta oktatója tanácsát. Azóta nem egy üldöztetésről hallott a nagyvilágban és roppant hálás volt, hogy nem üldözött vadként kell élnie az öröklétet. Szerencsére James az inasa sokat segített neki e rohamosan fejlődő világban, a férfi már régóta él a nő mellett és majdnem mindent tud róla... De vámpírok vámpírközt, ez annyira más! Egyszerre kihívás, veszélyes, de megnyugtató találkozás mind a két kárhozott lény számára. Ezt Minóra is igen jól tudta, de ő mint régi szokásokat tisztelő vérivó az otthonában a Birtokról szóló hagyományok betartásában hitt. És az az érzése volt, Aimé is olyan régi vágású mint ő...
Hát nyugodtan ült a kényelmes fotelében és érdeklődve hallgatta Aimé történetét. Amit elég tipikusnak gondolt. Kalandozás, nomád élet, mindig arra amerre a szél fúj... Hát igen, ilyen a vámpírlét!- gondolta sugárzó arccal, amikor a saját kalandjaira gondolt. Aztán amikor a férfi a napsütötte tengerpartról beszélt, a nőnek kissé megfeszültek a vonásai és borzongás futott végig rajta, bár jól tudta, hogy a férfi csak viccelődik ő még is inkább valami megfoghatatlan és kivédhetetlen szorongást érzett. De aztán a hegyek hallatán ismét visszanyerte a jókedvét.
-Oh, azok a gyönyörű hófödte sziklák, méltóságot parancsoló ködös ormok...- révedt el a tekintete a kelyhében lágyan hullámzó nedűben. Aztán a vámpír rákérdezett Minóra jövetelének okára. A nő pár röpke pillanatra ismét elgondolkozott, majd a tőle megszokott higgadt nyugodtsággal válaszolt.
-Engem is részben az üzlet hozott ide.- mondta újra komoly arccal.- Svájcban nagyon jók a lehetőségei egy brókernek a sok gazdag, befektetni vágyók közt.- mosolyog hamisan a nő.- És nem árt bővítenem a Vértestvéri ismeretségeimet sem, na és hol találni a legvalószínűbben vámpírokat..? Hát ahol a nagy pénzek mozognak!- villantja ki hófehér fogait, aztán újra elkomolyodik.
-És keresek valakit, akin le kell rónom egy régi tartozást...- arca kővé dermedt, tekintete vészjóslóan összeszűkült, szemében gyűlölet lángja lobban. A férfi most jól láthatja a nő törékenynek tűnő alakján, hogy a bensőjében egy jól kordában tartott vad lakozik, ami csak a megfelelő pillanatra vár, hogy szörnyű pusztítást vihessen végbe! De egyenlőre ettől nem kell tartani, a nő tökéletesen képes kontrollálni azt az ösztönlényt, aki bensőjéből kitörni vágyik, hogy minden ésszerű cselekedetet félresöpörve kegyetlen vérivóként söpörjön végig a városon...
-Aimé...- pillantott akaratán kívül is hideg tekintettel a férfire.- Mit gondolsz a városban a maszkabálról? Mennyire élik itt rejtve, titokban az éjszaka gyermekei az öröklétüket? A sötétség mely teremtményei fordulnak még meg e vidéken és vannak kik vadászák őket?
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Május 25, 2009 11:11 am

A kedélyes beszélgetés komolyra vált. Minora szeme villanása eltünteti a mosolyt az arcomról. Szóval nem csak üzlet, hanem bosszú is. Nem árulja el, vajon miféle az az illető, akinek le akarja róni a tartozását, s igazából nem is akarom tudni, az ő ügye. A másik része a dolognak már sokkal inkább közös ügy, vagy inkább probléma.
Hogy milyen errefelé az éjszakai élet és a maszkabál? Még csak sejtéseim vannak róla. Azt, hogy én az első nap összefutottam egy vadásszal, még hajlamos vagyok a véletlen balszerencse számlájára írni. De ez az az információ, amit NEM fogok Minóra orrára kötni, hogy első városbeli sétámon szereztem magamnak egy stigmát. Kicsit megrándul az arcom, ahogy a nyakamon a jel a gondolattól is megbizsereg.
- Még nem volt időm igazán tájékozódni. A városban több elízium is van, főleg a tudomány művészet palotáit szálltuk meg, ami nekem különösen szimpatikus. Amúgy, azt hiszem célszerű is, hiszen a jómódú svájci polgárok ezeken a csatornákon keresztül érhetők el a legkönnyebben. – próbálom összefoglalni, amit tudok. – Az éjszakai egyéb szörnyeiről még nincs tudomásom. De tekintve, hogy lesz itt most egy bál, amire prominens Vértestvérek érkeznek, valószínűleg megélénkül kissé az éjszakai élet, s nem csak a mi köreinkben. Biztos érkeznek ide más a játszmában részt vevő erők … vadászok, mágusok … - filozofálok tovább.
Nem tudom, Minóra hallott-e már a bálról, ha nem, akkor megint egy pont a jólértesültségemnek. Közben azonban van még egy ötletem, amivel én is profitálhatok az ismeretségünkből.
- Minóra, kérem, ne vegye tolakodásnak, de szeretnék kérni valamit. – kezdem, s máris egy bocsánatkérő pillantással toldom meg. – Nemrég elhalálozott az inasom, s az új alig két hónapja állt munkába mellettem. James olyan régimódian kimértnek, és hagyománytisztelőnek tűnik. Esetleg elképzelhető lenne, hogy némi oktatásban részesítse az én zöldfülű újoncomat? Formaságok, etikett, mire kell ügyelnie … a hétköznapi élet bonyodalmai egy Vértestvér szolgálatában … - próbálom körülírni, mire is gondoltam.
Közben nem is hiszem el, hogy szívességet kértem, de valóban, úgy vélem, hogy James kitűnő választás lenne erre a feladatra.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Hétf. Május 25, 2009 10:04 pm

Minóra az emlékek és a még be nem váltott ígérete miatt bosszankodott, de a férfi duruzsoló hangjára némelyest ismét lenyugodott. Bár tekintete még mindig kemény volt, de sikerült egy mosolyt erőltetnie az arcára.
-Már én is körbenéztem pár helyen, amit Elíziumnak hittem, de úgy tűnik nagyon melléfogtam.- simítja végig állát a mutatóujjával elgondolkozva.- Az országokban, ahol eddig megfordultam az ottani vámpírok főképp kaszinókba, éjszakai lebujokba jártak. Kellemesen csalódtam az itteni Vértestvérekben, hogy ők a kulturális élvezeteket részesítik előnybe a tivornyák helyett…
A nő ismét kortyol egyet a kelyhéből, közben a falon lévő reneszánszkori festményekre tekint és pár röpke pillanatig elidőzik a színpompás képeken.
A lány arcvonása sokkal lágyabb lett, miközben újra Aimére emeli éjsötét szemeit.
-Akkor mégis csak helytállóak az értesüléseim a bálról… furcsállottam is, hogy a Corvinus Egyetem címét adták meg, de ezek szerint még is csak jók a hírmorzsák, amiket kaptam… Azt hiszem akkor jobb is lesz, ha szólítom Jamest, mert el kell intézni pár dolgot!- mosolyog a vámpírnő.
Ekkor a férfi bocsánatkérően előhozakodik egy kéréssel. A nő először gyanakodva várta, majd nem tudta elképzelni miért volt ilyen zavarban a férfi ettől a szívességtől, hisz ez egy csekélység csak.
-James!- rázott meg a nő egy az eddig asztalon pihenő rézcsengettyűt. Az inas a korát meghazudtolva máris a ház asszonya és a vendég mellett termett.
-Igen úrnőm…- kérdezte buzgó tekintettel.
-James, elvállalnád egy újonc inas oktatását?- kérdezte kedves hangon a nő és egyáltalán nem volt a hangja parancsoló. Ebből tökéletesen ki lehetett következtetni, hogy a komornyik és gazdája nagyon jó viszonyban vannak egymással. A férfi kissé tétován pillantott a nőre, látszott, hogy nem egészen érti mit is várnak most tőle. A nő könnyedén kiolvasta szolgálója kétségeit a tekintetéből és kérdés nélkül válaszol rájuk.
-Csak a formaságokra kéne oktatni az ifjoncot… Etikettre, ügyek intézésére és persze a vámpírgazda helyes kiszolgálására!- magyarázza, amit az imént Aimé kért tőle.- Mit gondolsz?
James kissé kidüllesztette mellkasát, amiről egyből tudni lehetett, mekkora megtiszteltetés ez a feladat neki. Aztán megköszörülte a torkát és komoly arccal így szólt:
-Majd meglátom mit tehetek!
A vámpírnő helyeslően bólintott az inasnak, majd a vendége felé fordult.
-A te inasodnak mikor felelne meg az idő?
-Bocsánat asszonyom, de holnap egy „bizonyos” ügyet kell elintéznem az ön számára…- szólt bele udvariasan az inas.
-Oh, igen! Akkor a holnap nem jó… És a holnap után?- A lakáj igenlően bólintott, mikor felnézett az előjegyzési naplójából.- Szóval, holnapután tudod nélkülözni a zöldfülűt?- pillant Aimére Minóra.
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Kedd Május 26, 2009 8:54 am

Éreztem én, hogy James-t ezzel a felkéréssel számára igen kellemes helyzetbe hozom, s ha a két inas összetart, az nekünk lesz igazán jó.
- A zöldfülű jelenleg kinn vár a kocsiban, de az oktatás csak egy hét múlva lenne esedékes, amikor leteszi az egyetemi vizsgáit. Jelenleg még azzal sincs tisztában, hogy kinek is álla szolgálatában. – felelem elmosolyodva. – Jean Bisonnak hívják, s már végzett közgazdász szakon, most gyógyszerésznek tanul. – ezeket az információkat amúgy is megtudnák a fiútól. – Tehát, ha ez nem ütközik semmilyen akadályba, holnaphoz egy hétre kezdődhetne az oktatás. Addigra az alapokkal tisztában lesz. Itt pedig, James keze alatt minden bizonnyal kitűnő képzésben fog részesülni.
Ennyi elég is Jeanról, nem kell neki túl nagy figyelmet szentelni, James is megkapta a maga „hájjal kenegetés” adagját.
- A bálról a helyen és az időponton kívül nem tudok semmit. Viszont Jean kiszúrt egy hirdetést, egy falragaszt, ami valami Mega-pince-partyt emleget ugyanaznapra, ugyanoda, az egyetemre. Meglepődnék, ha ez keresztbe szervezés lenne, de az is meglepő, ha az ötlet tőlünk ered. Nem vagyok egy diszkóba járó típus … - összeráncolom a szemöldökömet. – Ennek még úgy vélem utána kéne járni! – teszem hozzá elgondolkodva, s íme, megvan az „Őrségi-szárny” első feladata, mikorra tudnak erről információt szerezni. Na, persze én is érdeklődni fogok, de valamit most már majd ők is letehetnek az asztalra.
A további csevej nem feltétlenül tartozik már Jamesre, így elhallgatok, s megvárom, hogy Minóra elrendezze az inasát.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Pént. Május 29, 2009 10:14 pm

James már be is írta a következő hétre az előjegyzésnaptárba: „Jean Bison ifjú inas tanonc.” Majd udvariasan elbocsátást kért, mert bár a nappali már tökéletesen festett, de a ház többi részében még a költözés utáni káosz uralkodott, amit az inasnak kell rendbe tenni.
A ház úrnője egy kecses biccentéssel nyugtázta lakája távozását, majd Aimére pillantva újra felveszi a beszélgetésük szálát.
-Mint már mondtam, ahol eddig megfordultam ott gyakran rendeztek discókat és partykat a vámpírok. De a te elbeszélésedből arra következtetek, hogy ezt a bizonyos Mega-pince-partyt nem a Vértestvéreink szervezhették. Jó lesz elkerülni, mert a Vadászok szintén azt hihetik az itteni vámpírok is olyanok, mint akiket én találkoztam, akkor ott kereshetik a fajtánk bélieket! Bár lehet hogy ez volt a szervezők célja… - következteti ki a nő a férfi szavaiból és az ő tapasztalataiból. Aztán arcán egy sötét árny suhan át.- Nagyon kíváncsivá tettél! Azt hiszem ennek utána kéne járni! És hol lehetne jobban információkat szerezni, mint magán a partyn!
Gondolataiba merülve ráncolja össze kortalan homlokát. Ujjaival ritmikusan kopogtatja a fotelének karfáját, miközben azon tanakodik, hogy deríthetne ki többet a bál estéjére szervezett buliról.
-Azt hiszem ráfér a jogászomra egy kis kikapcsolódás…- döntött a vámpírnő. Arcán halvány mosoly jelenik meg, de ez a gesztus inkább óvatosságra mintsem jókedvre deríti azt, akinek szánja. Valójában legszívesebben Minóra maga menne a buliba, -mert hát az a legtisztább- de ez a bál eléggé fontos ahhoz, hogy a vadászatot most másra bízza. És tudta, hogy Rudolf a legalkalmasabb a feladatra.
Már éppen nyúlna a kis rézcsengőért, hogy szólítsa komornyikját, akinek értesítenie kell majd a jogászt a nap folyamán a ráváró feladatról, de ekkor hirtelen megáll a keze mozdulat közben. Pár pillanatig tétovázik, majd hófehér csuklóját visszahúzza és a térdére helyezi.
-Mond csak Aimé, te hol találtad Jeant?- kérdezte fürkésző tekintettel.- Azt hiszem kéne nekem egy személyi asszisztens!- tekintetén jól látszik, hogy ebben a pillanatban határozott így.
-Bár roppantul meg vagyok elégedve Jamessel és Rudolffal is, de egyikük sem a legjobb a ruhák kiválasztása terén…- mondja komoly arccal, de szeme már sokkal kellemesebben csillog a lámpák fényében.
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 10:28 pm

Én úgy gondoltam volna, hogy még mielőtt odamegyünk nem ártana további információkat megtudni erről a partiról. Nem szeretek tudatlanul besétálni sehová. De majd akkor én, vagy mi. Jeanra még nem tudok teljes mértékben számítani. Az érdeklődésre felveszem legkészségesebb, s legfigyelmesebb ábrázatomat, de a megjegyzés után nem tudok elfojtani egy apró mosolyt.
- Azt hiszem a ruhák kiválasztása terén Jean fényeskedne. De amúgy kitűnő személyi titkár, az üzleti ügyeim egy részét veszi át, mivel feltehetőleg az új közösségbe való beilleszkedés és a helytállás jobban le fog terhelni. Jean-nak éppen anyagi problémái miatt ott kellett volna hagynia az egyetemet, amikor ösztöndíjat kapott tőlem. Így tudta elvégezni az utolsó két évet. Egyszerűen döntsd el, milyen végzettségű, nemű, kinézetű titkárt szeretnél, keresgélj egy kicsit a megfelelő oktatási intézményben! Ha az alkalmas jelöltnek nincsenek anyagi nehézségei, azt könnyen lehet csinálni … Egy egyszerű tanulmányi szerződéssel kezdődik, aztán a többi már megy a maga útján. – csak legyintek. - Egy vacsora a vizsgák megünneplésére, egy pohár bor … persze nem tisztán …
Könnyű, kellemes módszer, s az illető még azt sem érzi, hogy csapdába csalták volna, s nem csak a bor miatt. Egy diploma megszerzésére sokan, sok mindent feltesznek, életcéllá válik. S aki ennek eléréséhez hozzásegíti őket, annak pozitív a megítélése mindenképp.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Hétf. Jún. 01, 2009 12:38 am

Még mindig azon gondolkozott, hogy hogyan is juthatna bővebb információhoz a party-val kapcsolatban, de úgy vélte Tot elég talpraesett ahhoz, hogy kiderítsen majd egyet s mást még a buli kezdése előtt.
-Igazad van, valami szegény diák vagy munkanélküli diplomást kéne keresnem... nem lehet mindig olyan szerencsém, mint Jamessel és Rudolffal...- sunyi mosoly fut át az arcán, mikor Aimé az anyagi nehézségek előteremtéséről beszél.
-Abban jó vagyok!- jegyzi meg hideg csillogással a szemében, amiből jól kivehető, hogy nagy élvezetet jelent a nő számára ha a markába tarthat halandót és halhatatlant egyaránt.
-Azt hiszem feladatok egy hirdetést Jamessel, aztán majd magam kiválasztom a legrátermettebb, de egyben legbefolyásolhatóbb embert...- hirtelen a márványszobor életre kel és egy felettébb lassú mozdulattal megcserélte a lábait egymáson.
Pár pillanatig síri csend borul a szobára, míg a nő megitta az utolsó korty vért a kelyhéből. Közben az aranygyűrűjét figyelte és annak gyönyörű csillogását, ahogy megtört rajta a fény. Pillantása megállapodott a tekergőző vérvörös sárkányon és a fekete kristályon, mely a bestia szemhelyén pihent. Aztán a nő újra a férfira emelte barna szemeit.
-Mint mondtad, sok helyen megfordultál már... köztük Magyarországon is. Melyik vidéken jártál és melyik korban..?- kérdezte érdeklődve, hogy többet megtudjon a férfiről és annak múltjáról.
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Jún. 01, 2009 1:49 pm

Már éppen arra gondoltam, hogy mivel minden lényeges dolgot megbeszéltünk, akár mehetek is. De Minóra kérdést tesz fel, amolyan mesedélután megnyitójaként, azaz szeretné, ha még maradnék. Kényelmesen elhelyezkedem a fotelben, s úgy válaszolok, jelezve, hogy nincs ellenemre az érdeklődés, s szívesen beszélek magamról. Persze nem mindegy, hogy mit.
- A kiegyezés után érkeztem az országba. A törvények gyors gazdasági fejlődést tettek lehetővé, s így az itt befektetett vagyon is gyorsan forgott. Ezen kívül lenyűgözött a szellemi pezsgés. Megtanultam a magyar nyelvet, s aztán gyakorlásképpen számos korabeli tudományos munkát fordítottam le magyarra.
Igen, akármilyen fura, néha egy vámpír is sokat tehet, s tesz is a fejlődésért. S én még szórakoztam is ezen, s a korabeli munkák tanulmányozásával felfrissíthettem a tudásomat.
- A XX. század elején, a millenium után távoztam, akkor az orosz-japán háborúban már nagyobb lehetőségek voltak.
A frissítő nekem is elfogyott, s igazán kellemesnek nevezhető ez a vendégeskedés.
- Ön eddig Magyarországon élt? – teszem fel aztán a kérdést. Ideje, hogy Minóra is mondjon magáról valamit.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Szer. Jún. 03, 2009 5:05 pm

-Nagyon szépen megtanulta a nyelvet! A magyart az egyik legnehezebb nyelvnek tartják... Szóval, nem kis teljesítmény, hogy még fordítottál is.- mondta elismerően.
A nő tekintete most sokkal lágyabban hatott, bár a férfi minden rezdülésére odafigyelt, kezdett megnyugodni és nem minden mozdulat vagy mondat mögött fenyegetést vélni...
Bár elég jellemző volt rá, mert úgy tartotta, sosem lehet elég óvatos, mert bár szavatartók a sötétség gyermekei, de nem a becsületességükről voltak híresek.
-Az Atyám is sok jót tett az országom fejlődéséért. Persze ezt némileg önös célból is tette, de szerette a hazáját ezért is számított neki a pozitív fejlődése. A vagyonával és a jó üzleti érzékével, no és remek emberismeretével sokat lendített a nép és persze a vámpírok jólétén is.- mondta áhítattal az arcán, mert az Atyja volt az egyetlen, aki iránt őszinte tiszteletet érzett.
Örömmel hallgatta a dicsérő szavakat a hazájáról. Aztán a férfin volt a sor. És feltette a következő kérdést, ami így hangzott:
"Ön eddig Magyarországon élt?"
~Ön?- ráncolja össze a szemöldökét, de aztán nem jegyzi meg a férfinek, hogy már megbeszélték, hogy tegeződnek.- Biztos az évszázadok teszik, hogy nehezen áll rá a nyelve...- gondolta.
-Az I. világháború elől küldött az Atyám Norvégiába, akkor kerültem el a szülőföldemről. Ott éltem egy jó ideig, és ott alapítottam az első kis cégem, ami aztán szép hasznot hozott...- mondta érzelemmentes hangon, mert a pénz semmit sem jelentett neki, az csak egy eszköz volt amit ő mesterien tudott felhasználni a céljai elérésében.
-És mond csak, te milyen területeken forogsz?
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Szer. Jún. 03, 2009 5:44 pm

„És mond csak, te milyen területeken forogsz?”
Amikor meghallom a kérdést, bevillan, hogy nem tegeztem az elébb a kérdésnél. Hiába no, a magyar nyelv valóban nehéz, s főleg ezen nyelvtani kettősség az, ami furcsa benne, kellő gyakorlat híján simán keverhető.
- Mindig az éppen kínálkozó gazdasági lehetőségek alapján választottam és váltottam profilt. Építkezés, fegyverkezés, villamosítás, informatika … Pár éve átnyergeltem a turizmusra és wellnessre. De jött az a 2001-es robbantás Amerikában, s a turizmus mostantól már nem annyira biztos befektetés. Viszont rengeteg lehetőség van a gyógyszeriparban. Most, hogy feltérképezték az emberi genomot, és beindult az őssejt-kutatás is, ez lesz a jövő. Főleg, hogy a környezetszennyezés és nyomor miatt az embereknek egyre több egészségügyi problémájuk lesz. – foglalom össze röviden. – Úgyhogy errefelé orientálódtam. Személyes különcségem, hogy olyan üzletekbe szeretek befektetni, ami valahogy a tudományos kutatásokkal, új találmányokkal van összefüggésben. Ilyenkor mindig valamennyire megtanulom a szükséges ismereteket is, valamint annak a vidéknek a nyelvét, ahol letelepszem. Ez amolyan hobbi, szeretek tanulni. Talán most majd az olasz nyelvre …
Igen, ez is egy jó ötlet.
- Norvégiában még nem jártam. Pedig az északi területek igazán a magunkfajtának való vidékek, főleg télen. Mondja, a nyári fehér éjszakák idején milyen volt? – hirtelen ébred fel bennem a kíváncsiság. – Mennyire igazodott az ébrenléti ciklusa a nap járásához?
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Pént. Jún. 05, 2009 9:05 pm

-Remek üzleti érzékkel vagy megáldva!- néz elismerően Aimére.- A gyógyszeripar tényleg nagyon sok lehetőséget takar. Fájdalom, betegség mindig volt és lesz is a világon az emberek körében.- von vállat, mintha ez egyáltalán nem érdekelné, pedig valójában nagyon is foglalkoztatja ez a kérdés.
Aztán a férfi Norvégiára tereli a szót. A nőben tisztán élnek az emlékek, mintha csak tegnap jött volna el a fjordok birodalmából.
-Oh, Norvégia…- mosolyodik el, de nem lehet tudni, hogy kellemes vagy éppen kellemetlen emlékek csalták ezt a halvány mosolyt az arcára.
-Egyszer -51°C-ot mértem az észak-norvégiai Kárášjohka-ban. Egyébként én a part közeli hegyekben éltem, hogy közel legyek a vállalkozásomhoz is, de azért a védve is legyek. Hát, nem mondom, hogy könnyű volt mikor fehér éjszakák voltak, de szerencsére sűrű, felhők borítják a vidéket, így azért tudtam időközönként vadászni az erdő árnyas területein.- elgondolkozva repült vissza gondolatai szárnyán a hófödte ormok közé. Szerette azt a vidéket, abban az időben pont arra a nyugalomra volt szüksége és attól a jeges vidéktől ezt meg is kapta.
-Az I. világháborúban Norvégia semleges maradt, nekem, pedig pont ez kellett, hogy egyedül maradva magamra találjak… A II. világháború kitöréséig vezettem ott a jól menő kereskedelmi és halászati vállalatomat, majd kissé belefásulva az unalmas mindennapokba, Németországba mentem.- mosolygott hamiskásan a férfira.
-És a te történeted honnan indul, kedves Aimé?- néz érdeklődve a másik vámpírra.- A világ mely tájain jártál már az elmúlt…- itt elnémul és felvonja a szemöldökét.
-Ha nem veszed tolakodásnak, megkérdezhetem, mióta létezel e világon már?
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Anton Smith Pént. Jún. 05, 2009 9:28 pm

Látom, hogy felkeltettem Minóra érdeklődését. Tekintve, hogy ő is új jövevény, ezért jelenleg ez rám nézve nem sok veszéllyel járhat, nem sodródom bele tudatlanul helyi belviszályba az ismeretsége révén. S való igaz, hogy ketten hamarabb göngyöljük fel a helyi érdekszféra összefonódásait, mint egyedül.
- Franciaországban születtem, s épp 250 éve ért az a megtiszteltetés, hogy atyám magához ölelt. – felem, hangomban egy egész kicsi büszkeséggel. Igen, úgy vélem, hogy ez a lehetőség keveseknek adatik meg. Nem mondom, hogy jelen állapotommal teljesen elégedett vagyok, vagy hogy ha akkor életben maradok, rosszabb lett volna. De kétségtelen, hogy maga a kiválasztás azt tükrözi, hogy értékes ember voltam, s azóta igyekeztem magamat még kiválóbbá tenni.
A vad bennem lakozó fenevad megmutatkozik egy pillanatra. Éppen csak, mintha felállna, nyújtózna egyet, majd elnyugodna újra. Békés, jelenleg egyáltalán nem ingerült, a cselekedetben nincs semmi fenyegetés, inkább ígéret a hathatós támogatásra.
- Hölgyektől nem illik a kora után érdeklődni. – folytatom mosolyogva – így nem is teszem.
Azért ha Minóra elmondja, nem fogom befogni a fülem.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Őrségi Minóra Csüt. Jún. 11, 2009 9:08 pm

Minóra egyből megértette, miért is jön ki ilyen jól a Aimével, hisz egy korból származnak.
-Oh, ugyan már...- legyint egyet, ezzel is jelezve, hogy ő nem olyan mint a többi nő aki hiúsági kérdést csinál a korából.
~Ugyan minek foglalkozna egy halhatatlan a korral, csakis a tudás és a hatalom számít!- gondolja, mikor a férfi arról beszél, hogy nem illik megkérdeznie a nő korát.
-...Nem titkolom a korom. Egy időből származom veled. 1734-ben születtem és 1759-ben tett mesterem az éjszaka gyermekévé.- mondja nyugodtan.- Teljesen egyet értek azzal, hogy a századok gyarapodásával talán -teszi hozzá hogy nyomatékosítva, azért vannak kivételek- bölcsesség és türelem, na meg tiszteletet is ragad az "emberre".
-Remélem érdeklődésem nem veszed tolakodásnak, és ha nem akarsz nem kell válaszolnod! Megértem... de érdekelne, hogy melyik családhoz tartozol? Ki a teremtőd?
Őrségi Minóra
Őrségi Minóra
Ifjú
Ifjú

nő Hozzászólások száma : 98
Tartózkodási hely : Magyarország
Üzenőláda : A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál...

Karakterlap : Őrségi Minóra
További karakterek : -
Registration date : 2009. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Őrségi Minóra kúriája Empty Re: Őrségi Minóra kúriája

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.